حفر چاه که توسط چاه کن یا همان مغنی ماهر و مجرب انجام میشود یکی از خدمات شرکت های تخلیه چاه فوری است. خدمات فنی طهران با بهره گیری از دستگاه های پیشرفته برای حفر چاه نو با بیش از سال ها تجربه در زمینه خدمات چاه و فاضلاب و خدمات لوله کشی آماده خدمت به شما مشتریان عزیز میباشد. لازم به ذکر است که حفر چاه فاضلاب و یا کندن چاه آب به روش دستی و سنتی نیز امکان پذیر میباشد. تیم خدمات فنی طهران برای شما مطالبی در رابطه با حفر چاه آماده کرده است که شما را در این زمینه بسیار راهنمایی خواهد کرد. در ادامه با ما همراه باشید.

انواع حفاری چاه

حفر چاه آب با روش های مختلفی صورت میگیرد که در این قسمت در رابطه با هر کدام از روش ها توضیح مختصری خواهیم داد.

حفاری چرخشی

امروزه جهت حفر چاه روش حفاری رخشی بسیار متدوال شده است. به این خاطر که از دستگاه چرخشی برای حفر چاه جدید در هر نوع زمین استفاده کرد اما در زمین های نرم عملکرد بهتری دارند. این دستگاه برای کندن چاه در داخل سنگ های سخت به کندی عمل میکند. این روش بصورتی میباشد که سر مته فولادی آن که به انتهای لوله متصل است از سر چاه به کمک موتور حرکت چرخشی مینماید.

حفاری توربینی

حفاری که در آن سر مته بجای اینکه به کمک لوله فولادی دوران کند، بوسیله توربینی که بعنوان نیروی محرکه از الکتریسیته استفاده می نماید، روش توربینی نام دارد. در حفر چاه به روش توربینی تنها سر مته در عمق چاه خواهد بود که باعث میشود سرعت دورانی به مراتب بیشتری داشته باشد. این روش بخاطر سرعت عملی که در کندن چاه دارد دارای برتری اقتصادی نیز میباشد.

حفاری ضربه ای

دستگاه حفاری ضربه ای دستگاهی ساده است که جهت پژوهش های آب یابی بسیار کاربرد دارند همچنین از این دستگاه ها برای حفر چاه در داخل سنگ های مقاوم نیز استفاده میشود که این عمل توسط مته حفاری انجام میشود. این مته ها دارای حرکت رفت و آمدی هستند که برای مانور بالا و پایین رفتن از دستگاه رفت و برگشت جدا میشود و به وسیله ای بنام چرخ قرقره که برای جایگذاری لول نیز استفاده می شود مربوط میباشد.

کندن چاه با دستگاه

قبل از انجام عملیات حفر چاه با دستگاه باید بهترین محل را برای حفر آن انتخاب کنید اما چگونه ؟ ابتدا باید طبق استاندارد محلی، فاصله را با محل ها و ساختمان هایی که در اطراف زمین شما وجود دارد رعایت کنید و سپس محل مورد نظرتان را انتخاب کنید. محل انتخابی شما باید به نحوی باشد که آلودگی های احتمالی وارد چاه منزل شما نشود.

حفر چاه دستی و سنتی

حفر چاه دستی از اولین و قدیمی ترین روش های حفر کردن چاه میباشد. به این صورت که فرد مغنی شروع به حفاری چاه کرده و بعد از به اتمام رسیدن عملیات برای اینکه از ریزش دیواره های چاه جلوگیری شود با بلوک های سیمانی و دایره ای شکل آن را پوشش میدهند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *